Главная » Статьи » Мои статьи

Набратися сил від власного дихання, творчості і спілкування

Хочете – вірте…

 

Звідки береться і на що витрачається наша енергія?

 

Ольга Соломка, опубліковано в газеті "Вісник Кременчука"

 

Людина – істота не лише фізична і духовна, але й енергетична. Проте, якщо тілесну нашу природу ми сприймаємо, про душевну щось чули, то про енергетичну нашу складову геть нічого не знаємо. Бо не можемо помацати її. Але присутність енергії, або її брак ми можемо відчувати.

 

Невеликий тест для визначення рівня енергії в тілі:

 

Вам бракує енергії, якщо

Ви сповнені енергії, якщо

Весь час хочеться спати, для відновлення сил не вистачає 10-12 годин сну

Для відновлення сил вистачає 6-9 годин сну, рано і легко прокидаєтеся

Хочеться їсти, інколи навіть вночі, причому «тягне» на вуглеводи та іншу калорійну їжу – хліб, тістечка, макарони, цукор

Їсти майже не хочеться, «тягне» на здорові харчі типу фруктів-овочів

Вживаєте переважно напої, які підвищують рівень енергії: чорний чай, кава, спиртні напої

Хочеться чистої води, кефіру, зеленого чи трав’яного чаю

Не хочеться спілкуватися, ні з ким говорити, кожен зроблений телефонний дзвінок – як подвиг

Легко спілкуєтеся навіть з незнайомими, легко говорите по телефону, можете зробити безліч телефонних дзвінків в усі інстанції

Похмурий погляд, посмішку не витягнеш

Обличчя просто світиться, хочеться усім всміхатися

 

Як образи сили крадуть

 

В усіх давніх культурах є свої вчення про енергію. У індусів її називають прана, у китайців – ци, у японців – ки, у слов’ян – дух святий. Уся традиційна китайська медицина, яка уже давно визнана світом,  побудована на усвідомленні важливості енергії, яка надходить з навколишнього середовища до тіла.

Витрачається наша енергія на обмінні процеси, на підтримку температури, роботи серця, легенів і усіх інших систем. На те, щоб переміщатися у просторі – йти, спілкуватися, дивитися, мозком то все обробляти. Помічали як ми втомлюємося, коли про щось інтенсивно думаємо? А ще енергія витрачається на те, аби підтримувати в тілі так звані енергетичні блоки, отримані нами у різний період – з народження і дитинства до дорослого стану. Сказала колись мама – Господи, яке некрасиве дитя! Дитя злякалося, стислося все, та так це стиснення і залишилося. А в дорослому віці хтось пару разів підтвердив про непривабливість – і блок остаточно зафіксувався…

Найпоширеніші емоційні блоки, які нам заважають повноцінно жити – це образа, почуття вини, страх. Вони сидять в нашому тілі, як піщинки в молюску. Тіло згодом перетворює їх на перлини, які начебто і не дряпають наші м’які нутрощі, але вони все одно спокійно жити не дають.

Таким чином тіло стає немовби сковане і неживе, заблоковане - так формується м’язовий панцир, з яким працював психотерапевт Вільгельм Райх, послідовник Фрейда. Енергія не може вільно курсувати по енергетичним меридіанам, м’язи постійно в напруженому стані, немовби захищаються. А брак енергії в органах – це прямий шлях до хвороби.

Отже, щоби не хворіти і жити повноцінно, варто вміти накопичувати, зберігати і віддавати енергію, тобто обмінюватися нею з навколишнім світом.

 

Звідки можна брати енергію для життя:

1.                      Їжа. Адже ми їмо саме для того аби наповнюватися енергією, адже харчі, що потрапляють до нас у шлунок розщеплюються і вивільняють життєво важливу енергію. Як тільки починаєш займатися практиками, які поповнюють твої енергетичні запаси, то по-перше, тіло вимагає здорову їжу – каші, фрукти-овочі, а по-друге їсти хочеться набагато менше і вага сама собою нормалізується.

2.                      Сон. Ще один найприродніший спосіб поповнення. Ми собі лежимо, не рухаємося, в цей час відбуваються певні процеси в тілі і мозку. Якісь емоційні блоки розчинаються, вивільняючи енергію, та ще й і земля нас підживлює. Порівняйте - як гарно спиться у селі, ближче до землі, і в багатоповерхівці. По кількості сну можна визначити наскільки людина виснажена.  Коли хтось спить дуже багато, і не може виспатися, то це значить, що людина просто вичерпала всі свої ресурси і вже треба щось робити. Коли людина переповнена енергією, то 4-5 годин сну буває досить щоб потім цілий день бігати, як заведений.

3.                      Спілкування з приємними, активними людьми. Помічали, як вимотує спілкування з жалобниками, які весь час ниють - ой як все погано, я найхворіша людина в світі…. Не треба боятися і звинувачувати таку людину у всіх гріхах, вона може це робити несвідомо. Просто ці люди застресовані і заблоковані настільки, що у них власна система обміну енергією з навколишнім світом не працює, а як її розблокувати чи поповнити людина не знає, чи не хоче знати. Отже, якщо вам хтось постійно жаліється на життя, провокує на скандал, бурчить – це намагання отримати від вас викид енергії.

4.                      Дихальні вправи. Разом із киснем ми отримуємо і енергію. Проте, можемо навчитися усвідомлено набирати енергію за допомогою спеціальних вправ. Приміром, з вдихом уявляти, що все тіло наповнюється енергією, вдихати її всією шкірою, а на видиху знову ж таки через усе тіло видихати лише вуглекислий газ, залишаючи енергію в тілі.

5.                      Природа. Помічали, як уповільнюється темп, коли потрапляєш на дачу чи у село. Тіло само реагує і сприймає цю силу землі і неба. Хочеться просто так посидіти, подивитися на захід сонця, полежати у траві, поритися в землі. І притулитися до дерева. Донорами виступають дуб, хвойні, акація, клен, береза. Ті, що забирають енергію, причому і негативну також – каштан, осика, тополя, ялина, черемха. Вони прочищають енергетичні канали, і лікують, поліпшують стан – фізичний і душевний.

6.                      Творчість – малювання, співи, танці, писання, словом, те що приносить задоволення – чи хрестиком вишивати, чи плести шарф. Сюди ж можна віднеси і роботу, яка приносить задоволення. А коли людина займається нецікавою для неї справою, яка не розкриває її таланти, не дає можливості рости і вдосконалюватися – енергії немає. Навіть великі гроші, які вона заробляє, не додають їй радості.

7.                      Медитація. Вже загальновідома користь від медитації. Здавалося б – просто сидиш чи лежиш 20-30 хвилин, а користь є. Тіло в нерухомому стані пасивно отримує енергію зовні і зсередини, у голові зникає бурхливий внутрішній монолог, організм починає виробляти гормони, які зцілюють.

8.                      Масаж чи спеціальні техніки, коли знімаються енергетичні блоки і їх енергія розпускається по всьому тілу. На це спрямована тілесно-орієнтована психотерапія, яка працює на те, аби вивільнити емоційні блоки, що застряли в тілі.

9.                      Спеціальні вправи чи танці. Приміром, індійська йога і китайський цигун. Сили з’являються завдяки повільним і усвідомленим вправам, в яких застосовується дихання і власна вібрація тіла людини. Приміром, для швидкого набору енергії достатньо потерти енергійно долоні, сильно пом’яти вуха.

Проте, для посилення ефекту, всі методи набору енергії мають бути усвідомленими. Тобто ви маєте точно знати – оце я не просто спілкуюся з позитивною людиною чи втомлено прихилилася до дерева, я ще й наповнююся позитивною силою від них. Усвідомленість дає додатковий імпульс.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: Para-solka (06.08.2009)
Просмотров: 2141 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 1
1 peter  
0
Здравствуйте!
Скажите пожалуйста какие способы существуют для снятия емоциональных блоков?
Возможно ли снять их самостоятельно или нужна помощь другог лица?
(Попадая в сжатое душное пространство -сначала учащается ритм сердца какой-то страх появляется перед невозможностью дышать и теряю сознание)

Имя *:
Email *:
Код *: